October 13, 2021

Humbja ndaj Milanit, Sarri sherr me Saelemaekers dhe karton i kuq

Shpërndaje lajmin

Milan-Lazio prodhoi shumë tension pas bilbilit të trefishtë, veçanërisht shkëndijat ishin midis Maurizio Sarrit dhe Alexis Saelemarkers.

Nga leximi i buzëve të trajnerit te Lazios kuptohet që ai  i bërtet lojtarit të Milanit, “duhet te kesh respekt”.

Sarri më pas shtoi për DANZ: “Një lojtar bëri një gjest që nuk u duhet bërë njerëzve më të mëdhenj, pastaj Ibrahimovic e mori dhe e solli të më korkonte falje dhe u mbyll. Por asgjë e veçantë, ato janë gjëra tipike nga terreni”.

Arbitri Chiffi ishte në fushë dhe e ndëshkoi italianin me karton të kuq. /abcnews.al/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *