I dha fund lidhjes me Jonida Maliqin, Romeo tani “zyrtarizon” lidhjen me vajzën e ministrit

Share

Sot në krahët e vajzës së ministrit, zbulohet kur Romeo i dha fund romancës me Jonidën. Prej dy ditësh ne mëdia gëlon lajmi i ndarjkes së moderatorit Romeo Veshaj me këngëtaren Jonida Maliqi. Ndarjes iu vu vula me lidhjen e re të moderatorit me vajzën e ministrit Niko Peleshi, Aleksia.

Dyshja është parë në vende të njëjta dhe postimet në rrjetet sociale i kanë bërë në të njëjtin vend duke “zyrtarizuar” për të gjithë, romancën e tyre të re. Kjo ndarje ishte pranuar fillimisht nga Jonida Maliqi e cila deklaroi për Shënvalentin se ishte beqare dhe historia e saj me Romeon kishte marrë fund.

Sipas burimeve Romeo dhe Jonida bëjnë 5 muaj që janë ndarë, ekzaktësisht në nëntor të vitit 2020. “Pas disa periudhave shkëputjesh dhe bashkimesh, përfundimisht cifti i kanë dhënë mund lidhjes së tyre në Nëntor të 2020-tës”.

“Ndarja ka qenë paqësore, aq sa Jonida dhe Romeo kur rastisen në rrugë shkëmbejnë një përshëndetje, ndërsa për miqësi të mbetur, nuk bëhet fjalë. Besohet se arsyeja është një ezaurim i historisë që nuk mund të shtyhej më tej si e tillë”, – shkruan prive. Dyshja mesa duket i kanë ndarë rrugët në qetësi, teksa kanë larguar thuajse çdo postim të përbashkët në rrjetet sociale.


Share

Komente