I dogji “Ferrarin” Noyzit, Gjykata e Durrësit lë në burg autorin

0
Shpërndaje lajmin

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Siar Kontin, autorin e djegies së automjetit tip “Ferrari” në pronësi të babait të këngëtarit Rigels Rajku, i njohur me emrin e artit “Noizy”.
Për 17-vjeçarin nga Vlora, që dyshohet se e ndihmoi Kontin  duke hedhur benzinë në pjesën e parme të automjetit luksoz u vendos masa e sigurisë personale “Detyrim paraqitje”
Ngjarja ka ndodhur më 6 gusht 2023 në Durrës. Më 11 gusht 2023, policia njoftoi arrestimin e shtetasit Siar Konti, nga Vlora, si autor i zjarrvënies në automjetin luksoz të markës Ferrari, me të cilin Noizy është shfaqur disa herë në rrjetet sociale dhe në klipet e tij muzikore.
I arrestuari ka treguar se ka marrë për ndihmë një të njohurin e tij 17 vjeç nga Vlora, dhe i ka vënë flakën makinës pasi ka hedhur benzinë në pjesën e parme të saj. Automjeti ka qenë i parkuar pranë lokalit të Noizyt në zonën e Currilave në Durrës në datën 6 gusht rreth orës 05:10 kur i është vendosur flaka.
Referuar hetimeve të derimëtanishme, si dhe deklaratës së autorit, zjarri u vu me porosi të Kleviol Ahmetit, një personazh tjetër i muzikës rep, i njohur si “Clevio”.
LEXONI GJITHASHTU:

“Rrugë e re” për në Britaninë e Madhe, kontrabandistët zbulojnë itinerarin e ri
Aksidentoi për vdekje dy persona, arrestohet 35-vjeçari në Tiranë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *