I ndodh sërish, Biden për pak rrëzohet në shkallët e avionit

Shpërndaje lajmin

Presidenti amerikan Joe Biden ka pasur sërish probleme në shkallët e avionit, derisa po ngjitej për në avionin presidencial të njohur si Air Force One. 80-vjeçari për pak sa nuk u rrëzua edhe as kësaj radhe diçka e tillë nuk u shpëtoi objektivit të kamerave.

Joe Biden falls on plane stairs again yesterday, Whilst boarding his flight back to Delaware from Alabama. pic.twitter.com/JhZooGCEtX
— Censored Men (@CensoredMen) March 6, 2023

Siç vë në dukje New York Post, kjo është hera e pestë që Joe Biden për pak rrëzohet në shkallët e avionit. Incidenti i fundit u regjistrua disa javë më parë kur ai po largohej nga Polonia pas udhëtimit të tij në Ukrainë.

80-vjeçari Biden pati të njejtin problem gjithashtu në maj 2022, dërsa hipi në Air Force One për një udhëtim në Illinois. Një muaj më vonë, ai desh u rrëzua teksa hipte në avion për një udhëtim në Los Anxhelos.

Biden stumbles again on Air Force One, almost falls on Alabama trip https://t.co/3bcEaF8Szm pic.twitter.com/8D5St5uYf0
— New York Post (@nypost) March 6, 2023

E njëjta gjë kishte ndodhur, edhe në mars 2021, kur ai po përgatitej për një udhëtim në Gjeorgji me zëdhënësen e atëhershme të Shtëpisë së Bardhë.

Këto incidente kanë shkaktuar reagimin e republikanëve të cilët akuzojnë Joe Biden se nuk ka aftësinë mendore dhe fizike për të mbajtur postin e presidentit të SHBA-së.
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *