I rinovuan kontratën 1 muaj më parë, trajneri i njohur i skuadrës së Serisë A shkarkohet nga detyra, pas rezultateve negative

Share

Eusebio Di Françesko nuk është më trajneri i Kaljarit. Klubi sard, nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka lajmëruar ndërprerjen e bashkëpunimit me teknikun.

51-vjeçari mori drejtimin e ekipit ishullor gushtin e kaluar, teksa humbja 0-1 e ditës së premte kundër Torinos, ka qëlluar fatale për të.

Kaljari po kalon një moment të vështirë dhe renditet në vendin e tretë nga fundi, duke rrezikuar seriozisht qëndrimin në Serinë A.

Drejtuesit e klubit italian rinovuan kontratën me Di Francescon më datë 24 janar, madje firma erdhi një ditë pas humbjes me Xhenoan.

Për fat të keq, situata në skuadër nuk u rregullua aspak pas zgjatjes së bashkëpunimit dhe trajneri nga Peskara ka nisur pushimet e parakohshme.


Share

Komente