Ina Zhupa – të rinjve: Mos u largoni nga vendi, por merruni me politikë

Shpërndaje lajmin

Deputetja e PD-së Ina Zhupa, disa ditë pas protestës së 7 korrikut të thirrur nga Sali Berisha, ka dhënë një mesazh për të rinjtë shqiptar.
Në një intervistë për Abcnews.al, me gazetarin Ermal Vaka, deputetja Zhupa u ka bërë apel të rinjve që të mos largohen nga vendi, por të investohen në politikë.
 

Kryefjala e Partisë Demokratike në protestë dhe në fjalimet e saj janë të rinjtë. Ke një mesazh për të rinjtë?
“Kam fatin të punoj çdo ditë me të rinjtë si pedagoge dhe mesazhi im për të rinjtë që ua them në mënyrë të vazhdueshme është që mos e braktisni vendin dhe përfshihuni në politikë. Jo detyrimisht me Partinë Demokratike por përfshin në politikë dhe ne me aksione opozitare … Bëhuni zë sepse vetëm rinia mund t’a ketë forcën për t’a ndryshuar këtë vend.” tha deputetja Zhupa.
/ /

Leave a Reply

Your email address will not be published.