Informacione të reja dalin për të ardhmen e Messit pas eliminimit të PSG-së

Shpërndaje lajmin

Deri më sot, qëndrimi i Lionel Messit për çështjen e së ardhmes së tij nuk ka ndryshuar. Sipas gazetarit të rrjeteve sociale, Cesar Luis Merlo, 35-vjeçari argjentinas synon të qëndrojë te PSG.
Vihet re se në një të ardhme të parashikueshme do të ketë takime mes përfaqësuesve të Lionel Messit dhe përfaqësuesve të PSG-së. Palët do të diskutojnë detajet e kontratës së re. Kontrata aktuale, siç e dini, skadon në fund të këtij sezoni.
Sipas gazetarit, për momentin Lionel Messi nuk po mendon të ndryshojë klub gjatë verës.
Kujtojmë se Lionel Messi u transferua te PSG në gusht të vitit 2021 si lojtar i lirë. /G.D /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *