Interesimi i Barcelonës, Xavi Hernandez flet hapur

Shpërndaje lajmin

Legjenda e Barcelonës, aktualisht trajneri i ekipit arab Al-Sadd ka folur gjerë e gjatë për interesimin e ish-klubit të tij.

Xavi është lidhur që një kohë të gjatë me një kalim te Barcelona si trajner, ai ka folur në një intervistë për “La Vanguardia”, ku ka treguar për interesimin e “Blaugranëve”.

“Nuk e kam me nxitim ta stërvis Barcelonën.Fatmiresisht apo fatkeqësisht i kam thënë dy herë ‘JO’ Barçës, shkak i rrethanave qoftë familjare, profesionale apo kontraktuale”, u shpreh ai.

“Sapo aterova në Barcelonë, njerezit po më prisnin ne aeroport dhe gazetaret më dergonin pyetje pafund. Nuk e kam me nxitim, Koeman është trajner i Barcelones dhe duhet te respektohet”, shtoi ai.

“Koha e duhur do te vijë, do të vleresohet dhe ne do të vendosim. Oferta nga Barcelona erdhi para disa vitesh por nuk ishte momenti i duhur”, përfundoi Xavi.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *