INTERVISTA/ “Piranjat” sjellin rrëfimin e shqiptarit që ju bashkua luftës në Siri

Shpërndaje lajmin

Emisioni “Piranjat” në abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, ka sjellë këtë të martë një intervistë, të një shqiptari të burgosur në Siri, i cili akuzohet se ju bashkua Shtetit Islamik për të luftuar kundër perëndimit.
51-vjeçari, Ferit Krasniqi, me orgjinë nga Kosova, i cili jetonte në Suedi në vitin 20140të zgjodhi të largohej në drejtim të Sirisë.
Në intervistën për gazetarin e “Piranjave” Shkëlqimi shpesh bie në kontraditë me veten e tij, kur fillimisht thotë se e arrestuan gabimisht, por më pas thotë se ai ka qenë pjesë e ushtrisë së Shtetit Islamik, por thjeshtë si shofer.
Ndërkohë në intervistë ai rrëfen të vërtetën e tij, por që është pak e besueshme për publikun. /T.H/Abcnews.al/
Ju ftojmë ta ndiqni:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *