Ish-komandanti i Njësisë Speciale të UÇK-së, Bekim Shyti: Thaçi e Veseli janë në Hagë për shkak të spiunave të Kosovës

0
Shpërndaje lajmin

Ish-komandanti i Njësisë Speciale të UÇK-së, Bekim Shyti, ka treguar arsyen e tij që beson se çuan në Hagë ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-kreun e Kuvendit, Kadri Veselin.
Shyti për emisionin “Konak” të Gazetës inFokus, ka thënë se ish-krerët e UÇK-së gjenden në Hagë për shkak të, siç thotë ai, spiunave të Kosovës.
“Po më vjen keq që po them por arsyeja pse janë shku shumë shok tonë çlirimtarë nëpër Haga, Ramush e Fatmir, e sot që i kemi atje ikonat e UQK-së edhe politik edhe ushtarak, janë për shkak të spiunave të Kosovës”, ka thënë Shyti.
Ndryshe, ish-krerët e UÇK-së ak.uzohen nga Dhomat e Specializuara për kinse kr.ime l.ufte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *