January 19, 2022

Italia fitoi Euro 2020, Pique zbulon shkakun: Gjuajtën të parët penalltitë

Shpërndaje lajmin

Italia mposhti Spanjën në penallti në gjysmëfinale dhe mbrojtësi blaugran e ka fajësuar gjuajtjen e penalltive.

Pique nuk e pa të arsyeshme gjuajtjen e penalltitë që ata morën të parët, duke iu dhënë mundësinë e fitores.

“Italia fitoi Euro 2020 me meritë, urime Azzuri. Skuadra më e mirë e të gjithë garës”.

“Sigurisht, fakti që gjuajtën të parët penalltitë iu ndihmoi sërish. Është e lejueshme të gabojnë, njësoi si ndaj Spanjës dhe të jenë të gjallë në gjuajtje të penalltive”, shkroi ai në Twitter.

Ndërkohë, Pique nuk ishte i ftuar nga Luis Enrique për këtë Kampionat Evropian.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *