January 25, 2022

Italia regjistroi 12,527 të infektuar dhe 79 viktima në 24 orë

Shpërndaje lajmin

Në 24 orët e fundit Italia ka regjistruar 12,527 të infektuar me koronavirus nga 312,828 teste të kryera. Kurse rastet fatale për sot ishin 79, duke bërë që totali i viktimave që nga fillimi i pandemisë të shkojë në 134,551. Numri i të shëruarve për sot ishte 7,098.

Nga ana tjetër, në njësitë e kujdesit intensiv në Itali janë duke marrë kujdes shëndetësor 811 pacientë, 20 më shumë se të mërkurën. Kurse, numri i pacientëve në pavijonet e zakonshme Covid-19 është 6,333, ose 234 më shumë në 24 orë.

Që nga fillimi i pandemisë vendi numëron 5,164,780 të infektuar kurse të shëruarit janë  4,775,676. / /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *