Jep dorëheqje zyrtari i Shtëpisë së Bardhë

Share

dorr

Zëvendës këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Matt Pottinger, dha dorëheqjen si përgjigje ndaj reagimit të Presidentit Trump ndaj një turme mbështetësish të tij që hynë në Kongres, konfirmoi CNN, përcjell albinfo.ch.

Ai u tha njerëzve se kishte shumë pak për të marrë në konsideratë.

Po ashtu, CNN raportoi të mërkurën në mbrëmje se disa nga ndihmësit kryesorë të Presidentit Donald Trump, përfshirë këshilltarin e sigurimit kombëtare, Robert O’Brien dhe zëvendësshefin e kabinetit Chris Liddell, po konsideronin të jepnin dorëheqjen.

Në këto trazira humbën jetën katër persona dhe janë arrestuar 52 të tjerë.


Share

Komente