January 22, 2022

Jesus huazohet te Juventus?

Shpërndaje lajmin

Juventus po kërkon transferimin e  Gabriel Jesus raporton ‘Calcio Mercato’. Bardhezinjtë synojnë ta afrojnë brazilianin në formë huazmi me të drejtë blerje.

Braziliani, nuk është zgjedhja e parë e Pep Guardiolës dhe klubi është i hapur pr largimin e tij, por preferojnë shitjen përfundimtare për një çmim rreth 60 milionë euro.

24-vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 43 paraqitje me skuadrën e tij në të gjitha garat, duke realizuar 14 gola dhe katër asistime. 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *