Jose Mourinho “rrëmben” Rashicën? Fillojnë kontaktet me Romën

Shpërndaje lajmin

Sipas La Gazzetta dello Sport, Milot Rashica është nën radarin e Romës dhe po konsiderohet si një opsion tejet i mirë për Jose Mourinhon.

Sipas artikullit, Thiago Pinto është duke kërkuar opsione mbarë gjithë Evropës dhe kosovari ka zgjuar interesimin e madh të tij.

Përparësitë e Rashicës janë shpejtësia, teknika dhe vrapimet e shpeshta, gjëra që pëlqehen nga Mourinho.

Rashica sapo ka rënë nga Bundesliga me Werderin dhe çmimi i tij sillet nga 12 deri në 15 milionë euro.

Për lojtarin ka interesim edhe nga Eitracht Frankfurt.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *