Juventusi – Cagliarit, DREJTPËRDREJT – Pjesa e dyte…

Share

Juventusi dhe Cagliari kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Bianconerët janë nikoqir të klubit nga Sardenja në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A, takim që zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 20:45. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT

genimg
genimg
genimg
genimg

JUve 131
Ekipi i Andrea Pirlos vjen pas barazimit me Lazion dhe synon t’i kthehet fitores në kampionat për të mbetur në hap me kreun e tabelës. Në anën tjetër, mysafirët janë në formë të mirë me tri fitore nga katër ndeshjet e fundit dhe synojnë të marrin një rezultat pozitiv. Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur t’i bëjnë disa ndryshime për dallim nga ndeshjet e fundit.

genimg
genimg
genimg
genimg

Pirlo ka vendosur të luajë me një formacion 4-4-2 klasik, ndërsa Gianluigi Buffon luan nga minuta e parë. Juventus: Buffon; Cuadrado, Demiral, De Ligt, Danilo; Kulusevski, Arthur, Rabiot, Bernardeschi; Morata, Ronaldo. Cagliari: Cragno; Pisacane, Klavan, Walukiewicz, Tripaldelli; Marin, Rog; Zappa, Joao Pedro, Ounas; Simeone

genimg
genimg
genimg
genimg

LI NK 1
LI NK 2
LI NK 3
LI NK 4


Share

Komente