Juventusi fitoi me vështirësi ndaj Udineses, Pirlo: E përgëzoj Interin, ne duam të jemi kampionë

Shpërndaje lajmin

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo është prononcuar për media pas fitores 2-1 ndaj Udineses.

Ai ka përgëzuar futbollistët për karakterinë dhe krenarinë që shfaqën në lojë.

Pirlo poashtu uroi rivalin Inter që sot u shpall zyrtarisht kampion.

“Unë e përgëzoj Interin dhe trajnerin, ai e meritoi këtë sukses. Ne duhet të ndryshojmë, një cikël ka mbaruar, por një tjetër hapet për t’u kthyer në luftë për skudeto. Ne duam të jemi kampionë” deklaroi Pirlo.

Kujtojmë se Juventus ishte 9 herë rresht kampion në 9 edicionet e fundit.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *