Juventusi rivalizon AC Milanin në garë për yllin e Sporting…!!!

Share

Juventusi i është bashkuar garës me AC Milanin për mbr ojtësin e Sporting CP, Nuno Mendes.Sipas A Bola, drejtori sportiv i “Bianconerëve”, Fabio Paratici e ka vendosur 18 vjeça rin në listën e të dëshiruarve, që është duke impresionuar të gjithë në Portugali.Për shërbimet e portugezit, Juventusi duhet të fitojë garën e madhe, meqenëse lojtari kërkohet edhe nga Arsenali, Manchester Unitedi dhe Wolves.

genimg
genimg
genimg
genimg

Thuhet se edhe rivali i Seria A, Milan ka bërë kontaktin për transferimin e mundshëm në verë.Sporting më herët i ka rinovuar kontratën lojtarit deri në qershor të 2025 dhe ka klauzolë të lirimit më vlerë 70 milionë euro.


Share

Komente