Juventusit i kthehen 15 pikë, ndryshon tabela e Seria A pas gjyqit të bardhëezinjve

0
Shpërndaje lajmin

Juventusit i është anuluar zbritja e 15 pikëve nga shefat e futbollit italian.
Gjigantët italianë tani janë të tretët në tabelën e Serie A, duke i lënë gjigantët Milan, Inter dhe AC jashtë vendeve të Ligës së Kampionëve .
Tre orë përpara ndeshjes së dytë çerekfinale të Ligës së Evropës, kundër Sporting Lisbonës, Juventusi pa dënimin e tyre në Serie A të anuluar në pritje të një gjyqi të ri për të sqaruar më tej polemikat e tyre mbi fitimet kapitale, që do të thotë se Gjykata Federale e Apelit FIGC duhet të rivlerësojë.
Vendimi i gjykatës ka të ngjarë të zvarritet deri pas përfundimit të këtij sezoni, kështu që dënimi përfundimtar i Juves mund të jetë për sezonin 2023-24. Lajmet e së enjtes e shtyjnë menjëherë skuadrën e Massimiliano Allegrit në vendin e tretë me 59 pikë, duke e ulur Romën e Jose Mourinhos në të katërtin.
LEXONI GJITHASHTU:

Publikuan “intervistën” e Schumacher, familjarët: Revistën do e ndjekim ligjërisht
Raketa e SpaceX shpërthen në ajër gjatë testimit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *