Kamerat e fundosën në aeroportin grek, arrestohet i riu shqiptar që bënte namin vetëm me një çadër (VIDEO)

Share

Një shqiptar është arrestuar nga policia e aeroportit “Eleftherios Venizelos”, në Greqi, pasi u kap duke grabitur bagazhet e disa udhëtarëve.

Shqiptari, i cili posedonte një letërnjoftim të rremë grek, me ndihmën e një çadre që mbante në dorë arrinte që të merrte valixhe dhe bagazhe nga karrocat e udhëtarëve, e më pas zhdukej që aty.

Arrestimi i tij nga policia i ekipit special të Drejtorisë së Policisë së Aeroportit, ndodhi të premten pasdite, ndërsa grabitja e tij e fundit u regjistrua të mërkurën, ku ai mundi të merrte një çantë nga një pasagjer që përmbante 2380 dollarë, dy celularë, dokumente dhe karta.

Në orën 12:58 të së premten, me të njëjtën metodë dhe duke zgjatur dorezën e çadrës ai u përpoq të merrte një çantë nga një karrocë udhëtari, por pa rezultat por ai nuk e vendosi poshtë. Katër minuta më vonë në 13:01 dhe ndërsa ishte jashtë portave 1 dhe 2, ai mori një çantë pasagjerësh, që përmbante portofolin me rreth 1000 euro, kartat e tij dhe letërnjoftimin e tij.

Por para se udhëtari të konfliktohej me grabitësin, u hodh në sulm dhe e arrestoi shqiptarin.

Nga kontrolli në shtëpinë e tij u gjetën një numër çantash dhe sendesh të vjedhura, 3,500 euro, 2,200 dollarë amerikanë, 140 pesos meksikanë, një letërnjoftim të rremë grek, fatura për shuma të mëdha parash.

VIDEO:


Share

Komente