Kapet ‘mat’ Ilir Meta, dalin pamjet duke thyer rregullat (FOTO)

Share

Ministria e Shëndetësisë njoftoi miratimin e Aktit Normativ me fuqinë e ligjit, që e bën të detyrueshëm mbajtjen e maskave në ambiente të mbyllura, si zyra, mjedise të administratave, shkallë pallatesh, ashensorë, dyqane por edhe në ambiente të hapura.

Por sa e zbatojnë vetë ligjvënësit këtë ligj?

Presidenti Ilir Meta është shfaqur në një ambient me më shumë se 10 persona, totalisht kundër masave të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Presidenti shfqet në një lokal në Spitallë, në Durrës duke u përqafuar me një person dhe duke konsumuar raki.

FOTO:

CZZZZ


Share

Komente