KAS hap rrugën e kandidimit të Qerim Ismailajt për bashkinë e Mallakastrës

0
Shpërndaje lajmin

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve vendosi të mërkurën që të lejojë kandidimin e socialistit Qerim Ismailaj për bashkinë Mallakastër, pavarësisht pretendimit të Partisë Demokratike se ai ishte në kushtet e ndalimit pas një dënimi gjykate për falsifikim. Ismailaj u gjet fajtor për “falsifikim”, pasi nuk kishte deklaruar në formularin e dekriminalizimit një dënim të hershëm […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *