Kërcënim ndaj një avioni, pezullohen fluturimet nga Hamburgu

0
Shpërndaje lajmin

Të gjitha fluturimet për dhe nga aeroporti i Hamburgut, janë pezulluar për shkak të kërcënimit për sulm ndaj një avioni, që u ul pasi erdhi nga kryeqyteti iranian, Teherani, tha një zëdhënëse e aeroportit për dpa.
”198 pasagjerët dhe 16 anëtarët e ekuipazhit u larguan nga avioni dhe tani po i nënshtrohen kontrolleve të sigurisë në një zonë të veçantë”, tha policia.
Avioni dhe bagazhet po kontrollohen.
”Nuk ka pasur ngritje apo ulje që nga ora 12:40 (1040 GMT)”, tha zëdhënësja.
Avioni u ul në Hamburg në orën 12:20 dhe tani ndodhet në një zonë të veçantë.
”Policia mori një e-mail që kërcënonte se do të sulmonte fluturimin Teheran-Hamburg”, tha një zëdhënës i policisë për dpa.
”Ky kërcënim u mor shumë seriozisht”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *