November 27, 2021

Këto janë 8 stadiumet mbreslënëse të Kupës së Botës Katar 2022 (FOTO LAJM)

Shpërndaje lajmin

Kanë mbetur edhe 365 ditë deri në fillimin e Botërorit të Katarit. Një botëror që si kurrë më parë do të zhvillohet në dimër për shkak të kushteve atmosferike.

Hassan Al Thawadi , përgjegjës për menaxhimin e projekteve për Kupën e Botës në Katar 2022 , siguroi qershorin e kaluar në një deklaratë për agjencinë ‘ Sputnik ‘ se “buxheti i dedikuar për stadiumet e futbollit dhe objektet e tjera do të jetë rreth gjashtë miliarda dollarë“. /

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *