January 24, 2022

Këto temperatura e presin Kosovën ditët në vazhdim

Shpërndaje lajmin

Mot i nxehtë do të mbajë edhe në dy ditët në vazhdim, këto janë temperaturat.

Sipas Insitutit Hidrometeorologjik të Kosovës dy ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i nxehtë me temperatura deri në 36 gradë.

Do të mbajë mot me dill dhe me vapë. Gjatë pjesës ë dytë të ditës vende-vende do të ketë zhvillim të vranësirave, të cilat parashihen të shoqërohen me shi në formë të stuhive lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-36 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *