“Këtu do jemi, do flasim”, Nesturi-Balliut: E keni shansin për t’u ringritur, por…

0
Shpërndaje lajmin

Diplomati Plator Nesturi i ftuar në “Now” në Euronews Albania tha se opozita pavarësisht se humbjes së thellë ka edhe një rast tjetër për t’u ringritur.
Sipas tij këtë gjë Partia Demokratike nuk mund ta bëjë duke ia vënë gjithë fajin Berishë, pasi ajo nuk po funksionon në gjithë strukturën e saj dhe nuk do mund të shkojë kështu në zgjedhjet e 2025, pasi në këtë rast do e humbiste edhe këtë shans të fundit për ringritje.
“Nëse ne themi që sado që në këto zgjedhje ju patët një humbje shumë të madhe, prap e keni shansin për t’u ringritur sepse e keni të drejtën se keni vota më tepër se të tjerët.
Çështja është a do jua japë populli më këtë të drejtë nëse ju nuk reformoheni. Me Berishën apo pa Berishën, kjo është çështja juaj. Ju e mbani te Berisha, por që nuk funksionon në gjithë strukturat e veta. Kështu nuk kanë për t’ua dhënë këtë shans në zgjedhjet e 2025. Këtu do jemi e do flasim”,-tha Plator Nesturi.
LEXONI GJITHASHTU:

Balliu: S’do dilja me kallash në Shkodër, kam mbaruar në Angli për politikë jo qitje
SHBA vendos sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *