September 18, 2021

Kim nga qendra e numërimit në Tiranë: Palët të mos shpallin fitoren pa përfunduar procesi

Shpërndaje lajmin

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ai spanjoll dhe ajo suedeze Elsa Hastad ndodheshin pasditen e së hënës në KZAZ-në numër 39 në kryeqytet për të vëzhguar më nga afër procesin e numërimit.

Gjatë fjalës së saj para mediave, diplomatja amerikane theksoi edhe një herë që qyetarët e bënë detyrën e tyre dhe se tani është radha e kandidatëve dhe liderëve politikë që të presin në qetësi rezultatet.

Po ashtu, Kim shtoi se disa në emocionet e momentit e kanë shpallur fitoren, por shtoi se kjo nuk duhet të ndodhë deri në përfundimin e plotë të procesit.

Nga ana tjetër ambasadori spanjoll dhe ajo suedeze u shprehen se donin të vinin personalisht që të shihnin situatën në këtë qendër numërimi.

“Jemi këtu, Suedi dhe BE sepse procesi i votimit është gur themeli i rëndësishëm i demokracinë. Jemi këtu për tju mbështetur në këtë punë të rëndësishme. Prandaj jemi të lumtur që jemi këtu. Po i ndjekim zhvillmet nga shumë afër,” tha ambasadorja Elsa Hastad.

Vijon..


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *