October 16, 2021

“Kisha mundësinë te Juventusi të nënshkruaja me Haalandin për 2 milionë euro”

Shpërndaje lajmin

Drejtori sportiv i Inter, Giuseppe Marotta ka dhënë një intervistë për Gazzetta, duke folur për çështje të ndryshme.

Italiani ka theksuar mos-nënshkrimi me Haaland është një nga keqardhjet e tij më të mëdha.

“Një nga keqardhjet e mia më të mëdha ishte mos-marrëveshja me Haaland”, theksoi ai.

“Unë isha ‘CEO’ i Juventusit dhe ne patëm rastin ta nënshkruanim për 2 milionë euro nga Molde, ishte afër. Tani është e pamundur të shihet Haaland në Serie A – nuk ka asnjë shans që klubet italiane të nënshkruajnë me të verën e ardhshme”, është shprehur 64-vjeçari. / /

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *