Klitschko poston pamjet e qytetarëve duke porositur kafe: Kievi po i rikthehet normalitetit

Shpërndaje lajmin

Duket se në kryeqytetin ukrainas, Kiev jeta do të kthehet në normalitet.
Kryetari i qytetit, Vitali Klitschko njoftoi se mbrojtja e Kievit po vazhdon dhe infrastruktura më e rëndësishme e qytetit është në funksion.
Madje, sipas ish-kampionit të boksit për peshat e rënda, dyqanet, kafenetë dhe parukieret po rihapen.
Ai shton se individët privatë po vazhdojnë gradualisht të punojnë në Kiev.
“Në veçanti, dyqanet ushqimore, kafenetë, parukierët, stacionet e shërbimit po rihapen”, shkroi Klitschko në Instagram.
Ndryshe, Rusia ka vazhduar edhe sot me bombardime duke shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.