Kokainë në kamion, si u zbulua shqiptari dhe alarmi që ngrenë italianët

Shpërndaje lajmin

Një portin e Brindisit është sekuestruar 1 kg kokainë në një kamion. Aksioni u finalizua dje, ndërsa kamioni vinte nga Shqipëria.

Lënda narkotike ishte fshehur në pjesën e poshtme të rimorkios. Shoferi shqiptar u arrestua, teksa hetimet vijojnë për të zbuluar rrjetin e plotë të trafikut të kokainës.

Mediat italiane shkruajnë se trafiku i kokainës është një kambanë e re alarmi për doganierët e Brindisit. d.b/Abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *