Komisioni i Rithemelimit i kërkon ILD shkarkimin e gjyqtares Blerina Muça

Shpërndaje lajmin

Komisioni i Rithemelimit i ka kërkuar Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë dhe Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që të shkarkojnë nga detyra gjyqtaren Blerina Muça.
Kjo e fundit është gjyqtarja që do të shqyrtojnë ankimin e bërë nga Enkelejd Alibeaj kundër njohjes së kuvendit të 11 dhjetorit të Komisionit të Rithemelimit.
Për këtë ankimim ende nuk është dhënë një vendim, i cili është i rëndësishme për shkak se mund të rrëzojë vendimin që njohu ndryshimet e bërë në statut nga Komisioni Rithemelimit kryesuar nga Sali Berisha.
Gjithashtu, në kërkesën e vet për këto dy institucione Komisioni i Rithemelimit kërkon që të njihet prej tyre si përfaqësuesi i vetëm zyrtar i Partisë Demokratike.
 
LEXONI GJITHASHTU:

Berisha: Anëtarësia e PD u bashkua, rreth 41 mijë votues për kryetarë të degëve
Berisha: Rama i dyzuar, absurde ftesa për turistët rusë

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *