Kopshti zoologjik kinez bombardohet nga vizitorët në kërkim të ariut “të rremë”

0
Shpërndaje lajmin

Rreth 20.000 njerëz në ditë kanë shkuar në kopshtin zoologjik Hangzhou në Kinën lindore, pasi videoja e një ariu të quajtur Angela u publikua javën e kaluar.
Videoja, e parë nga miliona njerëz, tregon krijesën duke qëndruar gjatë në buzë të rrethimit të saj duke mbajtur putrat e parme lart, ndërsa qëndronte në këmbë me putrat e pasme.
Videoja e përhapur me shpejtësi në mediat sociale kineze gjatë fundjavës i shtyu përdoruesit të pyesnin se si një ari mund të qëndronte kaq i drejtë në këmbët e holla dhe të dyshonin nëse ishte një qenie njerëzore me një kostum ariu të veshur keq.
Një vizitor tha: “Pasi pashë këtë arushë në këmbë në internet, doja të shihja se si duket në jetën reale, kështu që erdha këtu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *