Kosova pranon donacion nga Hungaria maska dhe rroba mbrojtëse

Share

126096475 3588373431209511 305287988727267750 o

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se kanë ptanuar ndihma nga Hungaria në luftën ndaj Covid-19, raporton Gazeta Blic.

“Sot ka arritur donacioni i radhës nga ambasadori i Hungarisë, z. Jozsef Bencze, maska dhe rroba mbrojtëse. Hungaria gjatë pandemisë ka sjell ndihma të vazhdueshme për Kosovën dhe jemi shumë falënderues” shkruan Zemaj në Facebook.

Njoftimi i plotë:

Kosova pranon ndihmat nga shteti mik në luftën kundër Covid 19.

Sot ka arritur donacioni i radhës nga ambasadori i Hungarisë, z. Jozsef Bencze, maska dhe rroba mbrojtëse. Hungaria gjatë pandemisë ka sjell ndihma të vazhdueshme për Kosovën dhe jemi shumë falënderues.

Shtetet mike, janë vlera e Republikës së Kosovës, ndihma në kohë të vështirë, miqësia dhe besimi ndërshtetëror e forcojnë këtë vlerë!

126299845 3588373194542868 7522808798181927481 o.jpg? nc cat=101&ccb=2& nc sid=110474& nc ohc=KKCH01mKof0AX8tNLWE& nc ht=scontent.fprx2 1

Fotografia e Armend Zemaj

 

The post Kosova pranon donacion nga Hungaria maska dhe rroba mbrojtëse appeared first on Albinfo.


Share

Komente