Kosovë: Një i vdekur dhe 9 raste pozitive me COVID-19

Share

Një person ka vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Ndërkohë, nga 1.871 testime të kryera, 9 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Të shëruar në 24 orët e fundit janë 14 persona.

Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 107.797 raste pozitive, 2.261 vdekje, 105.376 shërime dhe janë kryer 679.255 teste.

Rastet aktive në vendin tonë janë 160.

Komento