Krasniqi humb duelin dhe titullin e botës

Share

Haxhi Robin Krasniqi nuk ka arritur të mbrojë titullin e botës. Ai është mundur nga boksieri gjerman, Dominic Boesel, shkruan albinfo.ch.

Për 12 raunde nuk kishte fitues në kategorinë super të mesme IBO, dhe kështu gjyqtarët kanë vendosur fituesin.

Kësaj radhe i takoi Boesel, ndërsa Krasniqi ishte i mërzitur dhe pas duelit tha se nuk e ka merituar të humbasë, duke ia adresuar akuzat gjyqtarëve.

Pikërisht ndaj gjermanit, Krasniqi ishte shpallur kampion i botës, duke hyrë në histori si shqiptari i parë kampion i botës.

Komento

Recent Posts

 • Jeta në Zvicër
 • lajme
 • moti
 • tetor
 • zvicra

Moti i mirë deri në fund të tetorit në Zvicër

42 mins ago
 • a1Instant
 • gazment bardhi
 • mandati
 • Politikë
 • Vettingu
 • zgjatja

Zgjatja e mandatit të vettingut, Bardhi: Nuk është prioritet, s’ka ngërç

43 mins ago
 • lajme
 • Saranda
 • Shqiperi
 • turiami
 • Turizëm

Mbi 750 mijë turistë vizituan Sarandën këtë vit

43 mins ago