Kreshnik Spahiu: Çfarë u ka kërkuar Yuri Kim deputetëve të PD në takimet private

Shpërndaje lajmin

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se ambasadorja amerikane Yuri Kim i ka marrë një nga një deputetët e PD-së në zyrë dhe u ka kërkuar që të mos mbështesin kreun e PD-së Sali Berisha.
I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, ai tha se janë amerikanët që po përçajnë opozitën dhe jo Edi Rama.
“PD është ndarë 17 herë në 17 parti. Zyrtarisht për ndarjen e kësaj partie nuk është shprehur Rama janë shprehur amerikanët. Këta nuk kanë kurajon të thonë se po na përçajnë amerikanët por po na përçan Rama.
Tani ka dalë Yuri Kim dhe thotë se nëse ju shkoni pas Berishës do të hani bar, ky është pozicion zyrtar. I ka thirrur dhe deputetët një nga një  dhe u ka thënë mos e mbështesni Berishën”- tha ai.
LEXONI GJITHASHTU: 

Andi Bushati: Si regjimi po përdor gjykatat për të përçarë opozitën
“E provuat me dajak, tani me gjykatë”, Zekthi sulmon Berishën
‘Unë hipokrit?’ | Ndreca përplaset me Kikian: Sa të jem këtu, nuk e thua dot

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *