Kryebashkiaku i Stambollit dhe rivali Erdoganit dënohet me burg e përjashtohet nga politika

Shpërndaje lajmin

Kryebashkiaku i Stambollit Ekrem Imamoglu u dënua me burg dhe u ndalua nga politika të mërkurën për “fyerje të një zyrtari publik” duke i dhënë kështu një goditje të madhe shpresave të opozitës për të rrëzuar presidentin Rexhep Tajip Erdogan në zgjedhjet e vitit të ardhshëm. Një gjykatë e Stambollit dënoi 52-vjeçarin Imamoglu të Partisë […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *