Shpërndaje lajmin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha të dielën se rreth 30 njerëz të armatosur, për të cilët pretendoi se kishin hyrë në Kosovë për të destabilizuar situatën, vranë një punonjës policie dhe plagosën dy të tjerë përpara se të rrethonin një manastir ortodoks serb në Banjskë, pjesë e komunës me shumicë serbe të Zveçanit. “Janë […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *