January 22, 2022

Kryeministri karikon Anglinë: Rrugëtim i pabesueshëm, ta sjellim kupën në shtëpi

Shpërndaje lajmin

Të gjithë po presin finalen e Euro 2020. Boris Johnson nuk bën përjashtim dhe ka postuar në rrjetet sociale një video inkurajuese për djemtë e Gareth Southgate.

“Tre Luanët” nuk e kanë fituar kurrë Europianin dhe sonte kanë një shans të artë. Përballë Italia e Mancinit, por anglezët luajnë në “Wembley” dhe besojnë te suksesi i madh.

Kryeministri i Anglisë vlerëson ecurinë e kombëtares deri tani, por shpreson që gjithçka do të kurorëzohet me fitimin e trofeut të madh.

I uroj fat të mbarë Anglisë sonte. Ka qenë një rrugëtim i pabesueshëm deri tani, por të gjithë shpresojmë që mund të shkojë edhe më bukur dhe ta sjellim Kupën në shtëpi sonte“, deklaron Johnson. /abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *