Kryeministri Rama voton në Surrel: Ne i thamë të gjitha, sot vendosin qytetarët…

0
Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama ka votuar këtë të diel në qendrën e votimit në Surrel. Pas votimit ai doli dhe në një deklaratë të shkurtër për mediat.
“Besoj janë thënë të gjitha ato që janë thënë, tani është momenti i qytetarëve që të thonë fjalën e tyre.
Uroj që situata e krijuar nga KQZ të mos ketë ndikuar në dekurajimin e atyre që kanë shkuar të votojnë që në fuillim në ato zona ku nuk punuan aparaturat dhe që të gjithë ata që mund të jenë dekurajuar të rikthehen në mënyrë që vullneti të shprehet i plotë”,-tha kryeministri Rama.
LEXONI GJITHASHTU:

Pjesëmarrja në votime deri në orën 10:00
Gazetarja e Euronews Albania ndalohet të hyjë në “kapanonin e votimit” në Yzberisht

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *