Kthesa e pabesueshme e karrierës, nuk do e besoni kur do transferohet Eros Grezda

Share

Eros Grezda nuk i ka marrë karrierës më të mirën, teksa gabimet në sjellje do ta largonin nga Rangersi. Pikërisht në ekipin skocez që këtë sezon me Gerrard nuk e ka pësuar ende humbjen e parë në kampionat dhe janë pranë thyerjes së sundimit të Celtic.

Sipas asaj që raportohet në Kroaci, Grezda e ka mbyllur edhe eksperiencën e tij me Osijek. Sulmuesi shqiptar nuk u ngjit në të njëjtën lartësi në rikthim me ekipin kroat, teksa kaloi edhe një dëmtim të gjatë.

Dy pistat e mundshme e dërgojnë Grezdën në Korenë e Jugut, atje ku pritet të përfitojë shumë në aspektin financiar, por gjithashtu shfaqet edhe Holanda. Ende nuk janë zbuluar emrat konkret të ekipeve, por gjithçka do të bëhet e qartë në ditët në vazhdim.


Share

Komente