January 25, 2022

Kukësi “shkelmon” Partizanin me përmbysje dhe kap Tiranën në krye

Shpërndaje lajmin

Kukësi fiton ndaj Partizanit me rezultatin 2-1 dhe tani numëron 27 pikë, po aq sa Tirana që luan kundër Teutës sonte.

Një duel plot emocione, që u vendos nga gafat dhe eurogolat. Musta realizoi një perlë nga distanca dhe më pas Cara nuk ia doli të shënonte golin e dytë për “Demat e kuq”.

Po i njëjti lojtar që shënoi golin për Partizanin, realizoi autogol me një top të kthyer prapa. Goditje e rëndë për kryeqytetasit.

Për të mos mjaftuar ai gol, Kukësi shënoi edhe një tjetër me Gjelbrim Taipin. 2-1 dhe Kukësi doli nga fusha e lojës me kokën lart.

Kukësi-Partizani 2-1
Musta (aut.) 70’, Taipi 83’ / Musta 11’

/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *