Kupa ‘Gjergj Kastrioti’, skuadra nga Kosova e Shqipëria do ndeshën me njëra-tjetrën

Shpërndaje lajmin

Ka startuar në Korçë kupa “Gjergj Kastrioti”, e vlefshme për volejbollin e femrave. 4 ekipe shqiptare e 4 nga Kosova do të luftojnë për të marrë titullin.
Edhe pse në setin e parë u mendua se vajzat nga Ferizaj do të bënin të vështirë ndeshjen Skënderbeut, tre setet e tjera janë rikuperuar shpejt duke përfunduar ndeshjen në total 3-1 në favor të korçareve.
Për trajnerin Orlando Koja mungesa e pasueses u vu re gjatë ndeshjes ndërkohë që ka vlerësuar lojën e ekipit.
“Përfundimi ishte një lojë e bukur me mbrojtje dhe kundërsulme. U kënaqem ishte nivel i mirë. Nuk kishim pasuesen titullare, lojtaret ishin të reja. Unë kam përdorur Williams pasuese dhe cilësore ne gjitha pozicionet”, u shpreh Orlando Koja.
Kapitenia e skuadrës nga Ferizaj justifikimin e ka gjetur tek mungesat në ekip.
“të them të drejtën ne udhëtuam që të bëjmë me të mirën, sepse na mungojnë 2 lojtarët kryesorë, seti i parë nuk prisnim ta fitonim por ja dolëm. Seti i dytë nuk ja dolëm, secila ndërroi pozitën, u munduam, Skënderbeu luajti mirë, edhe pse ata kishin mungesa”, tha Nazmie Ibrahimi.
Partizani, Skënderaj, Tirana, Vllaznia, Drita, Skënderbeu dhe Fer Volley janë skuadrat që do të garojnë për titullin kampion “Gjergj Kastrioti”.
Turneu pritet të zgjasë 1 muaj.
 
LEXONI GJITHASHTU:

VIDEO/ Gert Shehu e priti në trotuar Berishën, pamjet pak minuta para ngjarjes
Gert Shehu kërkon që të mos ndiqen penalisht truprojat e Sali Berishës
Argjentina me mungesa, Kroacia e plotë për ndeshjen gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *