Kurti e Osmani në varrimin e Albright, takohen me Sekretarin Blinken

Shpërndaje lajmin

Në margjinat e kësaj ngjarje, ata u takuan me Sekretarin e Shtetit Anthony Blinken.
Osmani përmes një statusi shkruan se falenderuan për kontributin e jashtëzakonshëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në forcimin e shtetësisë së Kosovës, si dhe për lidershipin e treguar nga SHBA-të në kohën kur paqja dhe demokracia në Evropë po cënohen sërish.
“Mbështetja e vazhdueshme dhe vlerat e përbashkëta janë garanca më e fortë e miqësisë së palëkundur me SHBA-të”, shkruan Osmani.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *