Kurti fton sërish diasporën të bëhen pjesë e vendimmarrjes në Kosovë

0
Shpërndaje lajmin

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar sërish bashkatdhetarët që jetojnë jashtë Kosovës që të bëhen pjesë e vendimmarrjes në Kosovë.
“Me Qeverinë tonë, ka ardhur koha që diaspora të jetë pjesë e vendimmarrjes në përpjekjet e Kosovës sonë për të zgjeruar prezencën e saj kudo në botë. Po e fillojmë këtë me profesionistë të rinj nga mërgata” thekson Kurti ndër të tjera transmeton Albinfo.ch.
Kjo thirrje e Kurtit vjen në kuaër të Programit për Diplomaci Qytetare i cili vazhdon të jetë i hapur.
“Ky program parasheh angazhimin e dhjetë profesionistëve të rinj nga diaspora në Ministrinë tonë të Punëve të Jashtme dhe Diasporës për një periudhë gjashtë mujore. Afati i fundit për aplikim është data 28 gusht. Bëhuni pjesë duke aplikuar që sot”, thekson Kurti. Për më shumë informata për procesin e aplikimit dhe për programin vizitoni faqen:
www.cdfellowship.com
Video:
https://fb.watch/f7B0rJVe0A/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *