Kurti nuk flet për arrestimet në Ministrinë e Tregtisë

0
Shpërndaje lajmin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk është deklaruar për arrestimet në Ministrinë e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT).
I pyetur edhe për mundësinë e shkarkimit të Ministres Rozeta Hajdari, Kurti ka vendosur të injorojë pyetjen duke folur për ngjarjen në të cilën mori pjesë.
“Unë ju ftoj të gjithëve që nga sot, me datë 18 gusht të aplikoni për masën e tertë për efiçiencë të energjisë, 45 ditë do të jetë thirrja e hapur, për çështje të tjera jashtë efiçencës së energjisë që ju interesojnë deklarohemi sot gjatë ditës”, ka theksuar Kurti, përcjell albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *