April 18, 2021

Kurti: Po fillon një kapitull i ri për qytetarët e Kosovës

Shpërndaje lajmin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë që po shënohet një kapitull i ri për qytetarët e Kosovës.

Kurti përmes një postimi në Twitter, ka thënë që duhet të mos dështojmë që të bashkohemi për të mirën e vendit tonë.

“Të përulur para detyrave që na presin. Ne shënojmë fillimin e një kapitulli të ri për qytetarët e Kosovës. Të mos pajtohemi dhe le të debatojmë ashpër për të vërtetën dhe drejtësinë, por kurrë të mos dështojmë të bashkohemi për të mirën e vendit tonë”.

“Dhe puna fillon tani”, u shpreh ai.

Ndryshe Albin Kurti sot pranoi detyrën nga tashmë ish-kryeministri Avdullah Hoti.

Të hënën në mbrëmje, Kurti u zgjodh për herë të dytë kryeministër. Qeveria e udhëhequr nga ai mori 67 vota të deputetëve.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *