November 29, 2021

Kurti pret në Prishtinë kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç

Shpërndaje lajmin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur me ceremoni shtetërore homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviç.

Kjo është shfaqja e parë e Kurtit që nga dje kur rreth orës 18:30 u fut në selinë e Lëvizjes Vetëvendosje për të qëndruar me orë të tëra brenda.

Kurti dhe kryeministri kroat do të zhvillojnë një takim, pas së cilit do të dalin në konferencë për media në oborrin e kryeministrisë. Plenkoviç më pas do të takohet edhe me presidenten Vjosa Osmani. / /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *