April 15, 2021

Kurti prezanton ministrat e Qeverisë së re

Shpërndaje lajmin

Kandidati për Kryeministër, Albin Kurti, ka prezantuar programin qeverisës dhe kabinetin qeveritar para deputetëve të zgjedhur të legjislaturës së tetë të Kuvendit të Kosovës.

Ministrat e Qeverisë Kurti 2

Disa nga emrat, të cilët janë përmendur për pozitat e ministrave janë:

Zëvendëskryeministër – Besnik Bislimi,

Ministrinë e Punëve të Jashtme do ta drejtojë Donika Gërvalla,

Ministrinë e Punëve të Brendshme – Xhelal Sfeçla,

Ministrinë e Arsimit – Arbërie Nagavci,

Ministrinë e Shëndetësisë – Arben Vitia,

Ministrinë e Bujqësisë – Faton Peci,

Ministrisë e Kulturës  – Hajrullah Çeku,

Ministrinë e Drejtësisë – Albulena Haxhiu,

Ministrinë e Financave – Hekuran Murati,

Ministrinë e Tregtisë – Rozeta Hajdari,

Ministrinë e Mjedisit –  Liburn Aliu,

Ministrinë e Pushtetit Lokal – Elbert Krasniqi,

Ministrinë e Mbrojtjes – Armend Mehaj

Ministre e Ekonomisë – Artane Rizvanolli

Ministria për Zhvillim Rajonal drejtohet nga Fikrim Damka


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *