“Kush e sheh të na njoftojë menjëherë”, policia gjermane kërkon ndihmë për gjetjen e adoleshentes shqiptare (EMRI)

0
Shpërndaje lajmin

15-vjeçarja Rahmone Jusufi, është shpallur e zhdukur që nga 11 shtatori dhe deri më tani nuk dihet asgjë për fatin e shqiptares e cila jeton me familjen e saj në Gjermani.
Për gjetjen e saj, ndihmë po kërkojnë familja e saj dhe policia.
15-vjeçarja ishte nisur për në shkollë në ditën kritike, shkruajnë gazetat gjermane.
Hetuesit fillimisht kërkuan tek të afërmit dhe të njohurit, por kjo sipas tyre nuk kishte sukses.
Fotografia e saj është shpërndarë kudo për të kërkuar ndihmë për gjetjen e të miturës.
Siç shkruan gazeta e njohur gjermane, Rahmone Jusufi kishte një pulovër të zezë-gri, një palë pantallona sportive dhe atlete të bardha.Kërkesa për ndihmë u shpërnda nga familjarët në rrjetet sociale.
Së fundi thuhet se ajo ishte parë në Hans-Ëarsch-Platz, Ludëigshafen
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *